1398/02/02 بدون نظر تهویه مطبوع و سرمایش

تهویه مطبوع و سرمایش

منظور از تهویه مطبوع و سرمایش چیست؟

 

تهویه مطبوع به کلیه عملیاتی می گویند که برای ایجاد یک فضای مناسب برای زندگی، کار، ورزش یا شرایط دیگری که برای انسان از لحاظ کنترل دمایی و رطوبت را گویند.
استفاده از تجهیزات مختلف سرمایش برای تهویه مطبوع یک محل بسیار متداول است. چیلر، کنداسنور، هواساز، فن کویل، داکت اسپیلت، برج خنک کن همه و همه از جمله تجهیزاتی هستند که برای راه اندازی یک سیستم سرمایش بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به توضیح برخی از این تجهیزات و نحوه کارکرد آنها پرداخته شده است.

انواع چیلرها (تراکمی و جذبی)

چیلر تراکمی
جیلر های تراکمی، قلب تپنده سرمایش تمام موتورخانه های سرمایشی یک واحد ساختمانی است. چیلرهای تراکمی از پرکاربردترین چیلرها در صنعت تهویه مطبوع و سرمایش است. ساخت راحت تر، تعمیرات بهتر، قیمت پایین تر و تخصص کمتر برای تعمیرات و نگهداری نسبت به چیلرهای جذبی از جمله خصوصیاتی است که مرد را برای استفاده برای چیلرهای تراکمی بسیار ترغیب کرده است. معمولا برا واحد های بزرگ ساختمانی، اداری، ورزشی و … که در داخل شهر مورد استفاده قرار می گیرند یا برای سیستم های خنک کن کارخانجات مختلف از این نوع چیلر استفاده می شود.
نحوه عملکرد سیستم کامل یک چیلر به صورت شماتیک

اجزای چیلر تراکمی

مهم ترین اجزای تشکیل دهنده چیلرهای تراکمی، کمپرسور، کندانسور و اواپراتور هستند. کمپرسور ها از نظر ارتباط الکتروموتور یا محرک ممکن است از نوع کاملا بسته، نیم بسته یا باز باشند.

در کمپرسور های بسته، الکتروموتور و کمپرسور در یک پوسته کاملا اب بند جوشکاری شده قرار می گیرند و دسترسی به الکترو موتور یا کمپرسور بودن شکافتن پوسته امکان پذیر نیست. اما در کمپرسور های نیم بسته علیرغم این که الکتروموتور و کمپرسور در یک پوسته قرار گرفته اند امکان دسترسی به بخشی ا قطعات وجود دارد. بنابراین بخشی از پوسته در ناحیه سر سیلندر و همین طور پمپ روغن دارای صفحات پیچ و مهره ای است که در صورت نیاز می توان با باز نمودن انها به قسمت هایی از قطعات دسترسی داشت.

در کمپرسور های باز، الکتروموتور و کمپرسور کاملا از هم جدا بوده و اتصال انها به یکدیگر به کمک کوپلینگ برقرار می شود.

سیکل تبرید چیلر تراکمی
آموزش سیکل تبرید

کمپرسور های رفت و امدی یا سیلندر پیستونی ساختار عملکردی مشابه موتورهای احتراق داخلی دارند با این تفاوت که فاقد سیستم جرقه و سوخت رسانی هستند. بلکه حرکت پیستون توسط یک الکتروموتور یا کحرک مکانیکی تامین می شود. پیستون با گردش میل لنگ موجب فشردگی گاز در داخل سیلندر می شود. سوپاپ های مکش و دهش که از ورقه های نازکی تشکیل شده اند معابر ورود و خروج گاز مبرد هستند. در اغلب مدل ها می توان با کنترل سوپاپ ها و برقراری ارتباط بین انها، سیلندر را بدون بار نمود.

کمپرسور های رفت و امدی در دو نوع عمودی افقی مورد استفاده قرار می گیرند. در کمپرسور های عمدی که اغلب برای سیستم های کوچک و کم ظرفیت به کار گرفته می شوند. در اثر گردش یک دور میلنگ، تنها یک بار عمل تراکم انجام می شود و حال ان که در کمپرسور های افقی در مقابل گردش یک دو میل لنگ، دو بار عمل تراکم انجام می شود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *