1398/02/02 بدون نظر تهویه مطبوع و سرمایش, مبدل حرارتی

کندانسور هوایی

شاید یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بسیاری از مناطق کشور که مشکل کم آبی دارند، استفاده از کندانسور هوایی برای استفاده از چیلر است. کندانسورهای هوایی، معمولا در بالای ساختمان یا محل مورد نظر برای تهویه نصب شده و با استفاده از هوای محیط به خنک کردن مبرد میپردازد.

انواع کندانسور هوایی

جیلر های تراکمی بر اساس نوع کمپرسور در گروه های مختلفی همچون چیلر های تراکمی با کمپرسور دوار، با کمپرسور حلزونی و با کمپرسور اسکرول طبقه بندی می شوند. از نظر کندانسور و اواپراتور نیز می توان چیلر های تراکمی را در دو گروه عمده اب خنک و هوا خنک طبقه بندی نمود.

اجزای کندانسور هوایی

مهم ترین اجزای تشکیل دهنده چیلرهای تراکمی، کمپرسور، کندانسور و اواپراتور هستند. کمپرسور ها از نظر ارتباط الکتروموتور یا محرک ممکن است از نوع کاملا بسته، نیم بسته یا باز باشند.

کندانسور هوایی
کندانسور هوایی

در کمپرسور های بسته، الکتروموتور و کمپرسور در یک پوسته کاملا اب بند جوشکاری شده قرار می گیرند و دسترسی به الکترو موتور یا کمپرسور بودن شکافتن پوسته امکان پذیر نیست. اما در کمپرسور های نیم بسته علیرغم این که الکتروموتور و کمپرسور در یک پوسته قرار گرفته اند امکان دسترسی به بخشی ا قطعات وجود دارد. بنابراین بخشی از پوسته در ناحیه سر سیلندر و همین طور پمپ روغن دارای صفحات پیچ و مهره ای است که در صورت نیاز می توان با باز نمودن انها به قسمت هایی از قطعات دسترسی داشت.

در کمپرسور های باز، الکتروموتور و کمپرسور کاملا از هم جدا بوده و اتصال انها به یکدیگر به کمک کوپلینگ برقرار می شود.

کمپرسور های رفت و امدی یا سیلندر پیستونی ساختار عملکردی مشابه موتورهای احتراق داخلی دارند با این تفاوت که فاقد سیستم جرقه و سوخت رسانی هستند. بلکه حرکت پیستون توسط یک الکتروموتور یا کحرک مکانیکی تامین می شود. پیستون با گردش میل لنگ موجب فشردگی گاز در داخل سیلندر می شود. سوپاپ های مکش و دهش که از ورقه های نازکی تشکیل شده اند معابر ورود و خروج گاز مبرد هستند. در اغلب مدل ها می توان با کنترل سوپاپ ها و برقراری ارتباط بین انها، سیلندر را بدون بار نمود.

کمپرسور های رفت و امدی در دو نوع عمودی افقی مورد استفاده قرار می گیرند. در کمپرسور های عمدی که اغلب برای سیستم های کوچک و کم ظرفیت به کار گرفته می شوند. در اثر گردش یک دور میلنگ، تنها یک بار عمل تراکم انجام می شود و حال ان که در کمپرسور های افقی در مقابل گردش یک دو میل لنگ، دو بار عمل تراکم انجام می شود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *