دیگ چدنی موتورخانه

1394/03/02 بدون نظر دیگ چدنی

دیگ چدنی چیست؟

دیگ چدنی موتورخانه این دیگ ها از قطعاتی به نام پره تشکیل می یابند که میتوان آنها را جداگانه به محل موتورخانه حمل نموده در آنجا توسط یک وسیله ارتباطی به نام بوشن یا مغزی روی هم جمع و آب بندی کرد. هر دیگ چدنی دارای قطعات جلو، عقب و تعدادی پره مشابه بین این قطعات می باشد که با کم و زیاد کردن تعداد این پره ها می توان قدرت حرارتی دیگ را کاهش یا افزایش داد.

این پره ها به صورتی ساخته میشوند که وقتی کنار هم قرار گرفتند، فضای خالی جهت احتراق سوخت و عبور شعله آتش به وجود بیاید. قسمت هایی از پره ها که در معرض برخورد آتش می‌باشند توسط آستر نسوز یا آجر نسوز و ملات خاک و سیمان نسوز پوشیده میگردند. جهت نصب مشعل و خروج دودهای حاصل از احتراق، حفره هایی به ترتیب در جلو و عقب دیگ تعبیه شده اند و بدنه آن نیز سوراخ هایی برای اتصال لوله های رفت و برگشت آب ، شیر اطمینان، فشار سنج ، دماسنج و ترموستات ایجاد گردیده اند.

خصوصیات دیگ چدنی

به دلیل خاصیت شکنندگی چدن، هنگام حمل و نقل آن باید دقت کافی مبذول داشته مراقبت نماییم که ضمن کار از آب تهی نشوند زیرا ترک برمیدارند . دیگ های چدنی معمولا برای تحمل فشار تا 5 آتمسفر با قدرت های حرارتی گوناگونی حداکثر تا 2.5 میلیون بی تی یو بر ساعت ساخته میشوند. از دیگ چدنی موتورخانه میتوان برای سیستم های حرارت مرکزی با آب گرم، آب داغ و بخار فشار ضعیف استفاده نمود.

امروزه دیگ های چدنی در اندازه و ظرفیت های مختلفی در دسترس هستند. با وجود دیگ های فولادی دیگ های چدنی هنوز به همان اندازه کاربرد دارند.

عمر دیگ های چدنی گاهی به 50 سال نیز میرسد.

دیگ چدنی شوفازکار و ام آی تری

 

تعمیر یا تعویض دیگ موتورخانه

فروش دیگ موتورخانه

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *