1398/04/23 بدون نظر تجهیزات موتورخانه, منبع دوجداره

نصب منبع دوجداره

نصب منبع دوجداره ، توسط گروه نصب کلیک صنعت صورت می‌گیرد. در صورت نصب مخزن توسط گروه کلیک صنعت ، گارانتی این شرکت از نوع طلایی خواهد بود. در اینصورت خدمات بیشتری به مشتریان عزیز ارائه می‌شود. شکل زیر مدار نصب منبع دو جداره موتورخانه گرمایشی را نشان می‌دهد. به طور کلی لوله کشی هر منبع دو جداره از 5 قسمت تشکیل شده است:

  • لوله کشی آب رفت شوفاژ
  • لوله کشی آب برگشت شوفاژ
  • لوله کشی ورودی آب سرد مصرفی
  • لوله کشی خروجی آب گرم مصرفی
  • لوله کشی پمپ برگشت مخزن آب گرم بهداشتی
نقشه نحوه نصب منبع دو جداره در موتورخانه
نقشه نحوه نصب منبع دو جداره در موتورخانه

مراحل نصب منبع دو جداره موتورخانه

مرحله اول: تخلیه تمامی آب منبع و آب مدار جداره دوم

در ابتدا برای اینکه تمامی لوله‌های باز شود، باید تمامی آب مدار جداره دوم و جداره داخلی خالی شود. این امر باعث می‌شود تا پایین آوردن مخزن بسیار راحت تر باشد. در اینصورت دیگر وزن مخزن بالا نیست. همیشه در پایین قسمت ورودی مخزن دو جداره ، باید یک شیر تخلیه تعبیه گردد تا در صورت نیاز به تعمیرات ، از این شیر استفاده شود.

مرحله دوم: باز کردن لوله‌ها و پایین آوردن مخزن

پس از اینکه مخزن تخلیه شد، باید مخزن باز شود تمامی قسمت‌های متصل به لوله‌ها از مخزن باید جدا شود. سپس مخزن پایین آورده می‌شود. این امر باید با احتیاط انجام گیرد.

مرحله سوم: بالا بردن منبع جدید

در قسمت سوم، منبع جدید را در جای خرک منبع قبلی قرار می‌دهند. این قسمت بسیار حساس است. باید با احتیاط کامل انجام شود. اگر این قسمت و مرحله اول دوم درست انجام نشود، احتمال آسیب جدی به مجریان وجود دارد.

مرحله چهارم: اتصال لوله‌های رفت و برگشت شوفاژ

در این مرحله، قسمت خارجی مخزن باید متصل شود. چرا که این قسمت لوله‌های بزرگتری را دارند. برای همین ابتدا باید لوله‌های بزرگتر وصل شود. در جریان باشید، که در تاسیسات ، تجهیزات از بزرگ به کوچک قرار داده می‌شوند.

مرحله پنچم: اتصال لوله‌های آب بهداشتی

در مرحله آخر، لوله‌های آب بهداشتی، شیر اطمینان و پمپ برگشت متصل می‌شود. بعد از این مرحله، تست و راه اندازی سیستم شروع خواهد شد. در تست سیستم باید موراد ذیل را لحاظ کرد:

  • شیر اطمینان به درستی عمل کند.
  • هیچ نشتی در اطراف مخزن وجود نداشته باشد.
  • تمامی شیرها باز باشند.
خرید منبع دوجداره کانال اینستاگرام نمونه کارهای کلیک صنعتخرید منبع دوجداره

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *