1398/02/24 بدون نظر بلاگ, پایلوت پلنت, تجهیزات شیمیایی

پایلوت پلنت تولید گازوئیل از لاستیک

پایلوت پلنت تولید گازوئیل از لاستیک از جمله جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیاست. در این تکنولوژی علاوه بر اینکه ضایعات لاستیک بازیافت می‌شود، سوخت هم تولید می‌شود.در حال حاضر این روش یکی از راه حل‌های زیست محیطی است. برای اینکه بتوانیم لاستیک را دوباره از چرخه طبیعت خارج کنیم. چرا که این ماده بسیار در طبیعت باقی میماند. در واقع برگشت لاستیک به طبیعت غیر ممکن است. همچنین تولید گازوئیل یا سوخت از این روش، یکی از روش‌های پر درآمد است. در این روش، با استفاده از روش هیدروکرکینگ، به تولید سوخت می‌پردازند. به طور کلی با روش هیدروکینگ، با بالا بردن دمای کل سیستم بدون حضور اکسیژن، گازهای متصاعد شده شکسته. و بعد از شکسته شدن با ترکین چند ماده با یکدیگر می‌توان گازوئیل تولید کرد. در آینده در مورد انواع این پایلوت‌ها و نحوه کار آنها بیشتر خواهیم خواند.

روش کلی ساخت پایلوت پلنت تولید گازوئیل از لاستیک

روش اصلی تولید گازوییل با استفاده از لاستیک ضایعاتی از طریق پیرولیز حرارتی لاستیک ها انجام می گیرد. پیرولیز حرارتی روشی برای از هم گسیختگی مولکول ها در دمای بالا است. با این روش لاستیک تبدیل به مخلوطی از مواد مختلف می شود که یکی از فراورده های اصلی آن گازوییل است.

کلیات سوخت از گازوئیل

برای تولید گازوییل با استفاده از بازیافت لاستیک می تواند از تبدیل تایر لاستیک و پلاستیک به سوخت و کربن سیاه یا دوده با استفاده از تکنولوژی پیرولیز استفاده کرد. در این روش ابتدای یک کوره وجود دارد. این کوره می‌تواند مقدار زیادی از لاستیک را در خود جا دهد و ترکیبات آن را بخار کند یا ذوب کند. دست آخر در کوره اولیه تنها آهن‌ها و سیم‌های موجود در لاستیک به جا میماند. که این خود یک نوع بازیافت محصول است. فیلم زیر به صورت مختصر نشان می‌دهد که این محصول چگونه بازیافت می‌شود. به طور کلی بعد از گرانول کردن لاستیک‌های مختلف، فرآیند هیدروکرکینگ و پیرولیز صورت میگیرد.

پایلوت پلنت تولید الکل از گاز طبیعی

فیلم آموزشی سیستم تولید گازوئیل از لاستیک

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *