1398/03/05 بدون نظر پایلوت پلنت, تجهیزات شیمیایی, راکتور

کوره الکتریکی تیوبلار

کوره الکتریکی : کوره های شکست برقی که به کوره های پیرولیز نیز شناخته می شوند تشکیل شده از یک کوره با توان حرارتی برقی است که دمای آن تا 1100 درجه سانتیگراد متغیر است. این کوره ها که برای کرکینگ الفین ها، یا شکست هیدروکربن ها و پیرولیز اسیدها استفاده می شوند به این گونه کار می کنند که سیال با عبور از لوله شکسته شده و به ماده ای دیگر تبدیل می شود که ماده های تشکیل شده از کوره پیرولیز برای واکنش با ماده ای دیگر در نظر گرفته می شوند.

کوره پیرولیز چیست؟

کوره پیرولیز از یک لوله تشکیل می شود که یک سیال در دمای بالا بین 800 تا 1100 درجه سانتیگراد از آن عبور می کند و ماده به ماده های جدیدی شکسته می شود. ماده های تشکیل شده پس از خروج از یک طرف جداسازی شده و ماده مورد نظر برای واکنش برای تولید یک محصول مورد استفاده قرار می گیرد. پیرولیز به فرایندی گفته می شود که طی آن یک ماده در اثر شکست به ماده های شیمیایی دیگری تبدیل می شود و برای واکنش با دیگر مواد برای تولید ماده های شیمایی جدید به کار می رود.

کوره شکست چیست؟

کوره شکست نام دیگر کوره پیرولیز است. شکست یا cracking به این معناست که یک ماده در اثر واکنش داخل یک کوره شکست به ماده های دیگری تبدیل می شود. در واقع کوره شکست وظیفه شکستن مولکولهای یک ماده شیمایی به مولکولهای دیگر را بر عهده دارد.

 

کاربرد فرایند پیرولیز در صنعت

فرایند پیرولیز از قرن 19 میلادی مورد استفاده قرار گرفته اند و هدف از این فرایند بیشتر تولید هیدروکربن های جدید است. با استفاده از این فرایند ماده های زیادی به صورت پلیمر ساخته می شوند که از جمله آن ها می توان به پلی اتیلن اشاره کرد.

یکی دیگر از کاربرد های کوره های پیرولیز استفاده از آن به عنوان یک روش برای شکست اسیدهای شیمیایی است.

پیرولیز کاربردهای زیادی دارد و در روش های زیادی برای تولید مواد از پیرولیز استفاده می شود.

کلیک صنعت فروش انواع کوره الکتریکی

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *