به سایت رسمی گروه صنعتی تولیدی کلیک صنعت خوش آمدید!

اسیدشویی منبع کویل دار

اسیدشویی منبع کویل دار

اسیدشویی منبع کویل دار

اسیدشویی منبع کویل دار ، یکی از متداولترین خدمات در زمینه تعمیرات موتورخانه گرمایشی است. منابع کویلدار موتورخانه، معمولا بعد از یک مدت دچار رسوب گرفتگی می‌شوند. این منابع با استفاده از روش مکانیکی یا روش شیمیایی ، رسوب زذایی می‌شوند. معمولا رسوب زدایی با استفاده از اسید دیسکلر در محل موتورخانه ، باید با استفاده از تجهیزات مناسب ، و حفظ ایمنی صورت بگیرد.

چرا اسید شویی منبع کویل دار را انجام می‌دهیم؟

در واقع، برای یک مخزن کویل دار، همیشه کویل مسی دچار رسوب گرفتگی می‌شود. رسوب در واقع تشکیل شده از یون‌های کلسیت است ، که در دمای بالاتر از حالت حلالیت در آب خارج می‌شوند. وجود رسوب ، باعث مقاومت در عمل انتقال حرارت می‌شود. در اصلاح ، به مقاومت رسوب Fouling resistance گفته می‌شود. این پارامتر، در طراحی بسیاری از مبدل‌های حرارتی دخیل می‌شود. ولی به طور کلی، هر مبدل حرارتی ، بعد از مدتی دچار رسوب گرفتگی می‌شود. لذا باید این مبدل‌ها حتما اسیدشویی شوند.

اجرت اسیدشویی منبع کویل دار

اجرت اسیدشویی منبع کویل دار ، با توجه به ابعاد مخزن در نظر گرفته می‌شود. البته با توجه به ابعاد کویل، مقدار اسید مورد نیاز نیز متفاوت است. این کار، به خودی خود جزو کارهای پر خطر محسوب می‌شود. برای همین اجرت آن، با توجه به زمانی که میبرد، کمی بیشتر در نظر می‌گیرند. معمولا اجرت اسید شویی برای مخازن معمولی تا 1000 لیتر، در حدود 800 هزار تومان برای سال 1401 در نظر گرفته‌اند.

تعمیر منبع کویل‌دار شامل چه مواردی است؟

نحوه نصب منبع کویل دار

منبع دوجداره کویل دار

کویل منبع کویلی

ساخت منبع کویل دار

روش اسید شویی فن کویل

کویل شوفاژ

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.